Торт “Медовик” на сковороді

Торт “Медовик” на сковороді

Торт “Медовик” на сковороді – крутий рецепт смачного тортику, для господинь у яких не працює духовка, а порадувати рідних смаколиками дуже хочеться.

Для тіста:

  • Масло вершкове – 100 г
  • Мед – 100 г
  • Сметана – 50 г
  • Цукор – 120 г
  • Борошно – 400 г
  • Яйця – 3 шт.
  • Сода – 1 ч.л. (без гірки)

Для крему:

  • Сметана (25-30%) – 700 г
  • Цукор – 180 г (або до смаку)
  • Ванільний цукор – 1 ч.л.
  • Лимон – 1 шт.

З’єднуємо в сотейнику вершкове масло, цукор та мед. Відправляємо його на плиту і на маленькому вогні прогріваємо суміш доти, доки вона не стане однорідною, цукор при цьому повинен розчинитися. До кипіння медову суміш не доводимо.

Отриману суміш знімаємо з вогню, і поки вона гаряча, вводимо в неї соду. Добре перемішуємо, щоб сода поступово розподілилася. Майже відразу маса посвітлішає і трохи спіниться. Переливаємо отриману піну в миску, в якій замішуватимемо тісто, і залишаємо хвилин на 5, щоб маса трохи охолола.

У медову масу, що охолола, додаємо по одному за раз три середні яйця. Після кожного нового яйця суміш ретельно розмішуємо віночком. Додаємо сметану і також розмішуємо до однорідності. Наприкінці вводимо в наше тісто просіяне борошно.

Тісто перемішуємо ложкою до отримання гладкої консистенції. Тісто має вийти дуже м’яким, в’язким та липким. Більше, ніж зазначено в рецепті, муки не додаємо, щоб не забити тісто. Закриваємо миску з тістом плівкою і відправляємо в холодильник на 2-3 години мінімум або всю ніч, за цей час воно повинно відпочити й значно ущільнитися.

Охолоджене тісто дістаємо з холодильника і ділимо на 6-7 рівних частин. Одну частину тіста залишаємо на столі для роботи, а решту злегка припиляємо борошном, перекладаємо на блюдо і відправляємо в холодильник. Дістаємо шматочки тіста з холодильника в міру потреби.

Кожен шматочок тіста розкочуємо в коло завтовшки близько 3-4 мм і діаметром рівним діаметру нашої сковороди, на якій смажитимемо коржі для «Медовика».

Розігріємо на плиті сковороду з товстим дном і акуратно переносимо на неї пласт тіста. Якщо під час перенесення корж деформувався, то дуже швидко руками підправляємо всі огріхи. Смажимо корж спершу на одній стороні доти, поки зверху поверхня тіста не стане матовою і не покриється маленькими бульбашками.

Лопаткою дуже акуратно (коржі досить ніжні й тендітні та можуть легко поламатися) перевертаємо корж на іншу сторону та обсмажуємо його ще 1 хвилину – до легкого рум’янцю.
Знімаємо корж зі сковороди та підрівнюємо його до бажаного діаметру. Обрізки збираємо разом – вони підуть на обсипання, а сам корж перекладаємо на решітку, щоб він повністю охолонув.
Готуємо таким чином коржі з іншого тіста.

Готуємо крем. Дуже жирну сметану, краще домашню, збиваємо зі звичайним цукром та ванільним цукром. Перемішуємо. Додаємо цедру всього лимона та сік з половинки лимона (кількість цедри та соку підбирайте на свій смак, за бажанням, його можна зовсім не додавати). Ретельно перемішуємо крем віночком доти, поки цукор повністю не розійдеться. Крем готовий.

Збираємо торт. Кожен корж ретельно промазуємо великою кількістю сметанного крему та складаємо їх щільною стопочкою. З країв торта лопаткою забираємо надлишки крему.
Обрізки від коржів розламуємо на дрібніші шматки, перекладаємо на сковороду і часто помішуючи, злегка підсушуємо, так їх буде простіше подрібнити в крихту.

Підсушені й охолоджені обрізки подрібнюємо в крихту за допомогою комбайна.
Отриманою крихтою обсипаємо торт з усіх боків. Даємо тортику просочитися протягом 3-4 годин, і можна куштувати.

Смачного!



Leave a Reply

Your email address will not be published.